KFC Lommel(se) SK

KFC Lommel(se) SK wordt in 1932 opgericht onder de naam Lommelsche S.K. door spelers van de club Lommelsche V.V., een club die voor de start van de competitie de activiteiten had gestaakt. In 1933 wordt Lommelsche SK lid van de voetbalbond, en ontvangt het stamnummer 1986. In 1947 wijzigt de spelling van de clubnaam naar Lommelse S.K., en naar K.F.C. Lommel S.K. in 1986. De club speelt de eerste decennia van zijn bestaan afwisselend in de Nationale Bevorderingsreeksen (eerst het derde, later het vierde nationaal niveau) of in de hogere provinciale reeksen.

Vanaf het einde van de jaren zeventig werkt de ploeg zich definitief op in de competitiehiërachie. In 1978 werkt de ploeg zich definitief op uit Eerste Provinciale, drie seizoen later, in 1980/81, wint de ploeg zijn reeks in Vierde Klasse. Na zes seizoenen in Derde Klasse wint Lommel in 1987 zijn reeks, en promoveert het naar Tweede Klasse.

In 1992 wint de club deze reeks en kan het voor het eerst van start gaan in de Eerste Klasse. De ploeg speelt daar acht seizoenen tot de degradatie in 2000, in 1997 en 1998 speelt de ploeg zelfs Intertotovoetbal. Na z’n degradatie wint Lommel in 2000/01 echter direct weer de Tweede Klasse, en promoveert zo terug naar Eerste. Ook halen ze dat jaar de finale van de Beker van België, maar verliest deze met 1:0 van KVC Westerlo.

In 2002/03 geraakt Lommel echter in de problemen en trekt de club zich terug uit de competitie. Na 26 speeldagen staat de ploeg op een voorlaatste plaats, met 24 punten (7 zeges, 2 gelijke spelen, 16 nederlagen, 28 doelpunten voor en 48 tegen). Uiteindelijk beslist de KBVB na 31 speeldagen alle resultaten van Lommel uit het voorbije seizoen te schrappen, en wordt Lommel niet meer in de stand opgenomen.

Uiteindelijk fuseert in 2003 Lommel met het naburige KVV Overpelt Fabriek (stamnummer 2554). Het stamnummer van Lommel verdwijnt en de club gaat op in de nieuwe fusieclub KVSK United Overpelt-Lommel. De nieuwe club beslist om in het stadion van Lommel te spelen en start het volgende seizoen in Derde Klasse.

bron: Wikipedia

 

Club van 100 – Wedstrijden in de liga (eerste en tweede klasse) voor KFC Lommel(se) SK

 

26 spelers speelden meer dan 100 officiële wedstrijden in de voormalige eerste en tweede klasse  voor KFC Lommel(se) SK.

Middenvelder Gert Cannaerts, die gekend stond voor zijn stevig kopspel, speelde met 339 officiële wedstrijden, het hoogste aantal matchen sinds het toenmalige KFC Lommel(se) SK aantrad in de voormalige tweede klasse in 1987. De uit de Antwerpse Kempen afkomstige Gert verdedigde twaalf seizoenen de groenwitte kleuren.

Andere clubiconen zoals aanvaller Mirek Waligora, met 311 officiële wedstrijden in tien seizoenen en centrale verdediger Vital Vanaken (vader van Sam en Hans) met 243 officiële partijen in zeven seizoenen vervolledigen de top drie.

Harm van Veldhoven haalt net niet de top drie, de huidige voorzitter van Lommel SK verruilde in 1989 de Gestelsedijk voor KFC Germinal Ekeren en vervolgens RWDM. In 1992 keerde hij terug om nog zeven seizoenen actief te zijn bij groenwit om een totaal van 233 officiële wedstrijden te bereiken.

foto: Gert Cannaerts, www.laststicker.com

 

PlaatsNaamTOTCOMBEKNCEDREUR
1 Gert Cannaerts33930421347
2 / Mirek Waligora31127920507
3 Vital Vanaken24321325050
4 / Harm van Veldhoven2332139407
5 Tom Vandervee22020018020
6 Jean-Claude Mukanya20617921060
7 Daniel Scavone20419013100
8 Jacky Mathijssen1831629606
9 Rudi Berx18315918060
10 Mathy Peeters17715714060
11 Ronny Van Geneugden1651587000
12 Philip Haagdoren16013916050
13 Frank Machiels1561445403
14 Michel Noben15613413504
15 Didier Segers15012711606
16 Kris Vincken14912711803
17 Dieter Dekelver14412314403
18 Daniël Nassen14112112404
19 Mark Gielis14111818050
20 Wim Van Diest12711211404
21 / Karim Zouaoui1261069605
22 Dirk Schoofs12210714100
23 Wim Mennes1169910520
24 Nico Hanssen1159515050
25 Eric Van Kessel110925508
26 Ronny Vangompel105969000

 

Top 20 der topschutters bij KFC Lommel(se) SK (eerste en tweede klasse)

 

De onbetwiste topschutter voor KFC Lommel(se) SK was de Poolse Belg Mirek Waligora.

Mirek, die nadat hij op de Olympische Spelen van 1992 met Polen een bronzen medaille pakte neerstreek in Noord-Limburg, maakte in tien seizoenen 79 doelpunten.

Daarna was de aanvaller nog vier seizoenen zeer succesvol voor de eerste versie van het heropgestarte Lommel, KVSK United.

Gert Cannaerts, de rijzige middenvelder die vooral scoorde met het hoofd staat op de tweede plaats. In twaalf seizoenen bij groenwit scoorde hij 67 doelpunten.

De top drie wordt vervolledigd door Ronny Van Geneugden, de voormalige spelverdeler en vrije trap-specialist maakte 52 treffers in vijf seizoenen Lommelse loondienst.

 

 

 

PlaatsNaamTOTCOMBEKNCEDREUR
1 / Mirek Waligora79679300
2 Gert Cannaerts67632002
3 Ronny Van Geneugden52502000
4 / Ibrahim Tankary41356000
5 Dieter Dekelver40344101
6 Vital Vanaken35305000
7 Philip Haagdoren35295010
8 Jean-Claude Mukanya34313000
9 Mathy Peeters34304000
10 Zsolt Baranyos25203200
11 Marnik Bogaerts23175010
12 Patrick Goots19190000
13 Richard Culek19163000
14 / Harm van Veldhoven18171000
15 Nacer Abdellah17150020
16 Kimonekeene Nganzadi16115000
17 / Robert Eshun14130001
18 Wim Mennes12110001
19 Frank Berghuis1284000
20 Marc Hendrikx11110000

TOT = totaal, COM = competitie, BEK = beker, NC = nissan cup, EDR = eindronde, EUR = Europese wedstrijden (Intertoto)

 

Faits divers:

  • Eerste doelpunt in eerste klasse: John Buana (1:6 nederlaag tegen K Lierse SK, 19/08/1992)
  • Eerste zege in eerste klasse: 0:3 overwinning tegen KFC Boom (13/09/1992)
  • Eerste thuisoverwinning in eerste klasse: 2:1 tegen KSK Beveren (28/11/1992)
  • Eerste doelpunt in tweede klasse: Patrick Goots (1:2 overwinning tegen K Berchem Sport (06/09/1987)
  • Eerste zege in tweede klasse: 1:2 overwinning tegen K Berchem Sport (06/09/1986)
  • Eerste thuisoverwinning in tweede klasse: 3:1 tegen KSV Waterschei Thor (11/10/1987)
  • Hoogste overwinning in eerste klasse: 0:5 tegen KRC Harelbeke (15/09/1996), 5:0 tegen R Antwerp FC (15/05/1994)
  • Hoogste nederlaag in eerste klasse: 7:0 tegen R Standard de Liège (26/03/1994)
  • Hoogste overwinning in tweede klasse: 8:1 tegen KFC Dessel Sport (10/03/2001)
  • Hoogste nederlaag in tweede klasse: 5:1 tegen KRC Harelbeke (20/03/1988), 5:1 tegen Patro Eisden (16/09/1989), 5:1 tegen KSK Beveren (11/11/1990)