Club van 100

Hier vind je een overzicht van alle spelers die 100 of meer officiële wedstrijden speelden voor Lommel SK sinds 2003 (voorheen ook KVSK United en Lommel United genoemd).

 

© JPV

Met 330 officiële wedstrijden is middenvelder Wouter Scheelen de recordhouder met het hoogste aantal wedstrijden in de Lommelse kleuren.

In het seizoen 2003-2004 stond de toen 17-jarige Wouter Scheelen mee aan de wieg van het nieuwe KVSK United. Na twee sterke seizoenen maakte hij de overstap naar KVC Westerlo, dat hem later nog twee keer terug uitleende aan groenwit.

Vervolgens ging hij ook nog aan de slag op uitleenbasis bij OH Leuven en Fortuna Sittard. In 2012 keerde Wouter terug naar Lommel om er nog zes seizoenen te spelen. Vanaf 2018 is hij actief bij K Bocholter VV.

 

 

© JPV

 

Christophe Delande is een ander Lommels icoon, het jeugdproduct van KFC Lommel(se) SK maakte in 2001 de overstap naar Club Brugge om daarna na twee seizoenen in de blauwzwarte jeugdwerking één seizoen zijn geluk te beproeven bij FC Denderleeuw.

In de zomer van 2004 keerde hij terug naar zijn roots en werd hij gedurende tien seizoenen een steunpilaar als defensieve middenvelder. Christophe was de eerste speler die meer dan 300 officiële wedstrijden speelde voor groenwit.

 

 

© JPV

 

Huidig aanvoerder Glenn Neven vervolledigt de top drie in deze lijst. De Haspengouwer arriveerde in de zomer van 2013 nadat hij eerder de kleuren van KSK Heist en KVK Tienen verdedigde.

Gedurende zijn eerste seizoen maakte Glenn de transformatie van verdedigende middenvelder naar die van centrale verdediger. Glenn Neven is de enige speler, tot dusver, die twee keer verkozen werd tot winnaar van de Lommelse Gouden Schoen.

Van de spelerskern 2021-2022 staat verder enkel nog Robin Henkens in de lijst (op plaats 7).

No.NaamTOTCOMBEKP-O/E
1 Wouter Scheelen3302812326
2 Christophe Delande3122672124
3 Glenn Neven2762372019
4 Toon Lenaerts2582211918
5 Sam Vanaken215191177
6 Jentl Gaethofs2141851415
7 Robin Henkens1971651220
8 Mike De Koninck1961711213
9 Ken Debauve1731501211
10 Bart Goossens1661461010
11 Davy Brouwers1641381214
12 Harald Pinxten1611321316
13 / Marcos Pereira154133156
14 Yannick Thoelen148130126
15 / Yassin Gueroui1391111216
16 / Alessandro Cerigioni138116715
17 / Mirek Waligora119100910
18 Giel Deferm119991011
19 Guy Dufour11495811
20 Jeroen Ketting1139878
21 Govert Boyen1119786
22 / Thomas Azevedo Guimarâes11185719
23 Bjorn Sengier1099757
24 Sebastiaan Brebels10789711
25 Timo Cauwenberg106801016
26 Philip Haagdoren1018876

Legende: TOT = Totaal, COM = Competitie, BEK = Beker, P-O/E = Play-Offs/Eindronde  — Tot 18/10/2021