KFC Lommelse SK

KFC Lommelse SK wordt in 1932 opgericht onder de naam Lommelsche S.K. door spelers van de club Lommelsche V.V., een club die voor de start van de competitie de activiteiten had gestaakt. Enige tijd daarna wordt Lommelsche SK lid van de voetbalbond, en ontvangt het stamnummer 1986. In 1947 wijzigt de spelling van de clubnaam naar Lommelse S.K., en naar K.F.C. Lommel S.K. in 1986. De club speelt de eerste decennia van zijn bestaan afwisselend in de Nationale Bevorderingsreeksen (eerst het derde, later het vierde nationaal niveau) of in de hogere provinciale reeksen.

Vanaf het einde van de jaren zeventig werkt de ploeg zich definitief op in de competitiehiërachie. In 1978 werkt de ploeg zich definitief op uit Eerste Provinciale, drie seizoen later, in 1980/81, wint de ploeg zijn reeks in Vierde Klasse. Na zes seizoenen in Derde Klasse wint Lommel in 1987 zijn reeks, en promoveert het naar Tweede Klasse.

In 1992 wint de club deze reeks en kan het voor het eerst van start gaan in de Eerste Klasse. De ploeg speelt daar acht seizoenen tot de degradatie in 2000, in 1997 en 1998 speelt de ploeg zelfs Intertotovoetbal. Na z’n degradatie wint Lommel in 2000/01 echter direct weer de Tweede Klasse, en promoveert zo terug naar Eerste. Ook halen ze dat jaar de finale van de Beker van België, maar verliest deze met 1:0 van KVC Westerlo.

In 2002/03 geraakt Lommel echter in de problemen en trekt de club zich terug uit de competitie. Na 26 speeldagen staat de ploeg op een voorlaatste plaats, met 24 punten (7 zeges, 2 gelijke spelen, 16 nederlagen, 28 doelpunten voor en 48 tegen). Uiteindelijk beslist de KBVB na 31 speeldagen alle resultaten van Lommel uit het voorbije seizoen te schrappen, en wordt Lommel niet meer in de stand opgenomen.

Uiteindelijk fuseert in 2003 Lommel met het naburige KVV Overpelt Fabriek (stamnummer 2554). Het stamnummer van Lommel verdwijnt en de club gaat op in de nieuwe fusieclub KVSK United Overpelt-Lommel. De nieuwe club beslist om in het stadion van Lommel te spelen en start het volgende seizoen in Derde Klasse.

bron: Wikipedia

Top 15 van het meeste aantal wedstrijden in de liga (eerste en tweede klasse) voor KFC Lommelse SK.

 

Middenvelder Gert Cannaerts, die gekend stond voor zijn stevig kopspel, heeft het meeste aantal officiële wedstrijden in de liga voor het toenmalige KFC Lommelse SK. Andere clubiconen zoals Mirek Waligora en Vital Vanaken vervolledigen de top 3.

foto: Gert Cannaerts, www.laststicker.com
 VoornaamNaamTOTCOMBEKNCEDREUR
1GertCannaerts33830321347
2MirekWaligora31027920407
3VitalVanaken23921222050
4HarmVan Veldhoven2332139407
5TomVandervee22020018020
6DanielScavone20319013000
7Jean-ClaudeMukanya19717021060
8JackyMathijssen1821629506
9RudiBerx17915815060
10MathyPeeters17415711060
11RonnyVan Geneugden1651587000
12PhilipHaagdoren15913816050
13FrankMachiels1561445403
14MichelNoben15613413504
15KrisVincken14912711803
Top 15 van de topschutters voor KFC Lommelse SK in de liga (eerste en tweede klasse)

 

De onbetwiste topschutter voor KFC Lommelse SK was de Poolse Belg Mirek Waligora. Andere gekende namen als Gert Cannaerts en Ronny Van Geneugden vervolledigen de top 3.

PlaatsVoornaamNaamTOTCOMBEKNCEDREUR
1MirekWaligora78669300
2GertCannaerts65612002
3RonnyVan Geneugden52502000
4IbrahimTankary41356000
5DieterDekelver40344101
6Jean-ClaudeMukanya34313000
7VitalVanaken34304000
8PhilipHaagdoren34285010
9MathyPeeters33303000
10ZsoltBaranyos25203200
11MarnikBogaerts21173010
12PatrickGoots19190000
13RichardCulek19163000
14HarmVan Veldhoven18171000
15NacerAbdellah18160020

TOT = totaal, COM = competitie, BEK = beker, NC = nissan cup, EDR = eindronde, EUR = Europese wedstrijden

Reageren is niet mogelijk