KFC Lommelse SK

KFC Lommelse SK wordt in 1932 opgericht onder de naam Lommelsche S.K. door spelers van de club Lommelsche V.V., een club die voor de start van de competitie de activiteiten had gestaakt. Enige tijd daarna wordt Lommelsche SK lid van de voetbalbond, en ontvangt het stamnummer 1986. In 1947 wijzigt de spelling van de clubnaam naar Lommelse S.K., en naar K.F.C. Lommel S.K. in 1986. De club speelt de eerste decennia van zijn bestaan afwisselend in de Nationale Bevorderingsreeksen (eerst het derde, later het vierde nationaal niveau) of in de hogere provinciale reeksen.

Vanaf het einde van de jaren zeventig werkt de ploeg zich definitief op in de competitiehiërachie. In 1978 werkt de ploeg zich definitief op uit Eerste Provinciale, drie seizoen later, in 1980/81, wint de ploeg zijn reeks in Vierde Klasse. Na zes seizoenen in Derde Klasse wint Lommel in 1987 zijn reeks, en promoveert het naar Tweede Klasse.

In 1992 wint de club deze reeks en kan het voor het eerst van start gaan in de Eerste Klasse. De ploeg speelt daar acht seizoenen tot de degradatie in 2000, in 1997 en 1998 speelt de ploeg zelfs Intertotovoetbal. Na z’n degradatie wint Lommel in 2000/01 echter direct weer de Tweede Klasse, en promoveert zo terug naar Eerste. Ook halen ze dat jaar de finale van de Beker van België, maar verliest deze met 1:0 van KVC Westerlo.

In 2002/03 geraakt Lommel echter in de problemen en trekt de club zich terug uit de competitie. Na 26 speeldagen staat de ploeg op een voorlaatste plaats, met 24 punten (7 zeges, 2 gelijke spelen, 16 nederlagen, 28 doelpunten voor en 48 tegen). Uiteindelijk beslist de KBVB na 31 speeldagen alle resultaten van Lommel uit het voorbije seizoen te schrappen, en wordt Lommel niet meer in de stand opgenomen.

Uiteindelijk fuseert in 2003 Lommel met het naburige KVV Overpelt Fabriek (stamnummer 2554). Het stamnummer van Lommel verdwijnt en de club gaat op in de nieuwe fusieclub KVSK United Overpelt-Lommel. De nieuwe club beslist om in het stadion van Lommel te spelen en start het volgende seizoen in Derde Klasse.

bron: Wikipedia

Top 20 van het meeste aantal wedstrijden in de liga
(eerste en tweede klasse) voor KFC Lommelse SK

Middenvelder Gert Cannaerts, die gekend stond voor zijn stevig kopspel, heeft het meeste aantal officiële wedstrijden in de liga voor het toenmalige KFC Lommelse SK. Andere clubiconen zoals Mirek Waligora en Vital Vanaken vervolledigen de top 3.

foto: Gert Cannaerts, www.laststicker.com
PlaatsNaamTOTCOMBEKNCEDREUR
1Gert Cannaerts33930421347
2Mirek Waligora31127920507
3Vital Vanaken24321325050
4Harm van Veldhoven2332139407
5Tom Vandervee22020018020
6Jean-Claude Mukanya20617921060
7Daniel Scavone20419013100
8Jacky Mathijssen1831629606
9Rudi Berx18315918060
10Mathy Peeters17715714060
11Ronny Van Geneugden1651587000
12Philip Haagdoren16013916050
13Frank Machiels1561445403
14Michel Noben15613413504
15Didier Segers15012711606
16Kris Vincken14912711803
17Dieter Dekelver14412314403
18Daniël Nassen14112112404
19Mark Gielis14111818050
20Wim Van Diest12711211404
Top 20 van de topschutters voor KFC Lommelse SK in de liga (eerste en tweede klasse)

De onbetwiste topschutter voor KFC Lommelse SK was de Poolse Belg Mirek Waligora. Andere gekende namen als Gert Cannaerts en Ronny Van Geneugden vervolledigen de top 3.

PlaatsNaamTOTCOMBEKNCEDREUR
1Mirek Waligora79679300
2Gert Cannaerts67632002
3Ronny Van Geneugden52502000
4Ibrahim Tankary41356000
5Dieter Dekelver40344101
6Vital Vanaken35305000
7Philip Haagdoren35295010
8Jean-Claude Mukanya34313000
9Mathy Peeters34304000
10Zsolt Baranyos25203200
11Marnik Bogaerts23175010
12Patrick Goots19190000
13Richard Culek19163000
14Harm van Veldhoven18171000
15Nacer Abdellah17150020
16Kimonekeene Nganzadi16115000
17Robert Eshun14130001
18Wim Mennes12110001
19Frank Berghuis1284000
20Marc Hendrikx11110000

TOT = totaal, COM = competitie, BEK = beker, NC = nissan cup, EDR = eindronde, EUR = Europese wedstrijden (Intertoto)

Reacties kunnen niet achtergelaten worden op dit moment.